Reklama

We Wrocławiu odbyła się lekcja historii przy „Okrągłym Stole” [ZDJĘCIA, WIDEO]

04/06/2019 12:35

Czym jest wolność – na to pytanie w samo południe odpowiadali młodzi wrocławianie, którzy wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii, zorganizowanej z okazji 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów z 1989 roku.

Wtorkowe wydarzenie na placu Wolności to kolejny już element wrocławskich obchodów rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989. Przed południem stanął tu symboliczny biało-czerwony „Okrągły Stół”, wokół którego zgromadzili się młodzi wrocławianie, by wysłuchać lekcji o historii Polski i podyskutować o tym, w jakim kierunku powinien iść nasz kraj.


W samo południe na placu Wolności, podobnie, jak w wielu innych polskich miastach rozbrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Młodzi Wrocławianie z białych i czerwonych kart ułożyli też polską flagę.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Wiceprezydent Wrocławia odsłonił tablicę upamiętniającą wybory z 4 czerwca 1989


– W symboliczny sposób łączymy się dziś z Gdańskiem, gdzie trwają główne obchody, tam gdzie są samorządowcy, gdzie są legendy solidarności – działacze opozycji. W samo południe symbolicznie będziemy łączyć się z Gdańskiem. Myśleć o ludziach, którzy są w Gdańsku, o tych którym zawdzięczamy wolność i niepodległość – mówił w trakcie imprezy zastępca dyrektora Biura Prezydenta Wrocławia Sylwester Zabielny.



bas, mh

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości