Reklama

Wrocław: Rynek zamieni się w muzyczne miasteczko. Kiedy i z jakiej okazji?

23/02/2022 18:52

Wrocławski Rynek zamieni się w muzyczne miasteczko z kilkoma scenami, gdzie będzie można usłyszeć różne muzyczne style. Wszystko to z okazji 20-lecia święta gitary.

Organizatorzy zapowiadają, że 1 maja, z okazji 20-lecia święta gitary, wrocławski Rynek zamieni się w muzyczne miasteczko. Oprócz sceny głównej, na której gitarzyści pod wodzą Leszka Cichońskiego podejmą próbę pobicia gitarowego rekordu, postawionych zostanie także kilka dodatkowych scen. Na jednej z nich, zlokalizowanej pod pręgierzem,  zabrzmią gitarowe przeboje wszech czasów wybrane w specjalnym plebiscycie.

Z kolei przed klubem Vertigo przy ul. Oławskiej stanie Acoustic & Classical Stage, na której usłyszeć będzie można m.in. duet gitar klasycznych Krzysztof Pełech & Robert Horna. Gitarę fingerstyle reprezentować będzie Piotr Restecki, gitarę jazzową Marek Napiórkowski, gitarzysta Anny Marii Jopek, a gitarę basową Wojtek Pilichowski.

W gitarowym miasteczku nie zabraknie flamenco i przystanku poezji śpiewanej „Gitarą i Piórem”. Będzie też okazja do rozmów z artystami i pogłębienia swojej wiedzy o gitarze dla miłośników tego instrumentu oraz strefa warsztatów last minute na gitarę akustyczną, elektryczną, basową i ukulele.

W ramach przygotowań do jubileuszowej edycji rekordu organizatorzy zapraszają fanów gitary do nagrywania swoich wykonań legendarnego utworu „Wehikuł czasu” grupy Dżem. – Mile widziane są nagrania zarówno w domowym studio, jak i na morzu czy w ogrodzie – wyjaśniają. Dodają, że  autorzy najciekawszych filmików zostaną zaproszeni na główną scenę Gitarowego Rekordu i zagrają wspólnie z zespołem Dżem przy akompaniamencie gitarzystów z całego świata zgromadzonych na wrocławskim Rynku. Nagrodą jest również występ w teledysku, którego premiera będzie miała miejsce 1 maja.

Po dwóch latach Gitarowy Rekord Świata ma wrócić na wrocławski Rynek. Aby wziąć udział w 20. edycji imprezy, wystarczy mieć gitarę i znać 5 podstawowych akordów: C G D A E. Liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Aby pobić Gitarowy Rekord Świata potrzeba w tym roku minimum 7424 instrumentów strunowych.

Po oficjalnej próbie ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata rozpoczną się koncerty w ramach wrocławskiego festiwalu 3-Majówka, który od lat towarzyszy rekordowi. W kompleksie Hali Stulecia oraz na Pergoli przy ul. Wystawowej 1 wystąpi m.in. Dire Straits Legacy – zespół złożony z muzyków oryginalnego składu zespołu Dire Straits. Będzie to ich jedyny koncert w Polsce. Zobaczyć będzie można także rodzime gwiazdy takie jak Dżem, Luxtorpeda czy Nocny Kochanek, a w następnych dniach 2 i 3 maja zagrają Epica, Korpiklaani, Morcheeba, Kult, Pidżama Porno, Ørganek, Artur Rojek, Daria Zawiałow, Kasia Nosowska i wielu innych. Dla gitarzystów bijących rekord przygotowane będą bilety na koncerty w ulgowych cenach.


mh/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości