Reklama

Wrocław z perspektywy dziecięcego wózka. Rodzice piętnują dzikie parkowanie [ZDJĘCIA]

25/05/2020 12:54

Rodzice z Wrocławia mają dość dzikiego parkowania na osiedlach. Mamy skarżą się, że w wielu częściach miasta spacer z wózkiem to istny horror urządzony im przez bezmyślnych kierowców. Na dowód pokazują zdjęcia z różnych części Wrocławia i apelują do kierowców o trochę empatii.

Niechlubne wyczyny wrocławskich kierowców widziane z perspektywy rodzica pchającego wózek można na bieżąco oglądać na profilu facebookowym „Z wózkiem po Wrocławiu”. To pomysł dwóch mam Aleksandry ŻukJoanny Klimy , które mają dość poruszania się po miejskiej dżungli, w której roi się od „parkujących na dziko”.


– Pomysł na powstanie profilu zrodził się już kilka miesięcy temu. Jestem świeżo upieczoną mamą, mój synek przyszedł na świat cesarskim cięciem. Żeby wrócić jak najszybciej do zdrowia i formy 2 tygodnie od operacji rozpoczęłam spacerowanie po osiedlu z wózkiem – tłumaczy pani Aleksandra, która dodaje, że spacerując z wózkiem dotkliwiej, niż jako piesza odczuła skutki nieprawidłowego parkowania na chodnikach.

Reklama

Świeżo upieczona mama tłumaczy, że czasami podczas godzinnego spaceru na swojej drodze spotyka nawet po 2-3 źle zaparkowane samochody, które uniemożliwiają jej przejazd wózkiem. – Przyznaję, że często uciekałam z tego powodu na pobliskie ogórki działkowe, na czym cierpiało zawieszenie mojego wózka – dodaje.


Mamy liczą na to, że publicznie piętnując złe zachowania części kierowców doprowadzą do zmiany postaw i zachęcą parkujących do większej empatii wobec pozostałych mieszkańców naszego miasta.


– Okres pandemii koronawirusa jeszcze bardziej unaocznił nam problem źle zaparkowanych aut. Na Szczepinie, gdzie obie z Joanną mieszkamy, zrobiło się bardzo ciasno. To właśnie ta ciasnota, brak wyobraźni i bezmyślność powoduje, że matka lub ojciec z niemowlęciem w wózku by przejść musi wkroczyć na ruchliwą ulicę. Obie sobie życzymy, żeby w przyszłości takie sytuacje nie miały miejsca – tłumaczy Aleksandra Żuk.

Reklama

Inicjatorka akcji ma też nadzieję, że jej działania pobudzą służby miejskie, a także samych rodziców do skuteczniejszej walki z nielegalnym parkowaniem.



Osoby, które chciałby podzielić się podobnymi zdjęciami ze swojej okolicy mogą to zrobić kontaktując się z organizatorkami akcji pod adresem [email protected] lub za pośrednictwem Facebooka.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości