28 września wrocławska Straż Miejska obchodziła w Ratuszu 18-lecie swojej działalności we Wrocławiu.
Historia Straży Miejskiej rozpoczęła się w styczniu 1991 roku utworzeniem Miejskiej Służby Interwencyjnej, jako jednego z wydziałów Urzędu Miejskiego. Dwadzieścia trzy przeszkolone przez policję osoby rozpoczęły egzekwowanie przepisów porządkowych, kontrolę służb odpowiedzialnych za czystość ulic oraz likwidację nielegalnego handlu.
Dziś we Wrocławiu funkcjonują trzy oddziały straży, obsługuje ona nowoczesny system monitoringu w mieście i na bieżąco rozbudowuje swoje systemy informatyczne. Ma jednak problemy kadrowe.
- Rotacje są duże, a doświadczony funkcjonariusz powinien pracować minimum trzy lata – tłumaczy Sławomir Chełchowski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej we Wrocławiu.
Czego oprócz nowych pracowników życzy sobie Straż Miejska? - Stabilności prawnej, jasnych, czytelnych przepisów, mniej zamieszania w dokumentach, które są tworzone przez naszych posłów, co wprowadza zamieszanie nie tylko do naszej służby, ale także w życie mieszkańców – mówi Chechłowski.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze