Reklama

Wyłudzili 10 mln zł i zostali złapani przez policję

29/10/2009 00:00

Nawet 10 milionów złotych mogła wyłudzić z firm leasingowych zorganizowana grupa przestępcza rozbita przez wrocławskich policjantów. Zatrzymano 7 osób, w tym organizatora przestępczego procederu.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się wyłudzeniami pieniędzy z firm leasingowych. W ręce policjantów wpadli organizator procederu oraz najważniejsi członkowie bandy, łącznie 7 osób.


 


Funkcjonariusze podejrzewają, że grupa działała od lutego 2008 roku do chwili obecnej na terenie całego kraju. Według ustaleń Policji sprawcy w tym czasie dokonali oszustw leasingowych w celu wyłudzenia maszyn i samochodów budowlanych na łączną kwotę nie mniejszą niż 10 milionów złotych.

Reklama

 


Każda z osób w grupie miały swoją rolę: organizatora, sprzedającego oraz kupującego. Sprawcy fałszowali dokumentację niezbędną do otrzymania leasingu.


 


Oprócz zatrzymania podejrzanych policjanci odzyskali maszynę budowlana o wartości ok. 280.000 zł. Za oszustwo i udział w zorganizowanej grupie przestępczej przestępcom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


MR

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości