Reklama

zDolny Śląsk- ostatni tydzień starań o stypendia

07/09/2010 00:00

Już tylko przez tydzień można składać wnioski o przyznanie stypendium w ramach X edycji Konkursu Stypendialnego „zDolny Śląsk” Fundacji Edukacji Międzynarodowej.

W roku szkolnym
2010/2011 – obok uczniów z sukcesami na polu nauki, sztuk i sportu - po raz pierwszy
stypendiami nagrodzeni zostaną młodzi Dolnoślązacy działający społecznie.

- Konkurs ten ma być swego rodzaju pomocą w rozwijaniu zdolności uczniów. Osoby, którym zostaną przyznane stypendia otrzymają od 2 do 3 tys złotych na cały rok szkolny. Takie środki mogą wykorzystać na finansowanie zajęć pozalekcyjnych, dojazd do szkoły, książki czy potrzebnedo rozwijania umiejętności sprzęty - tłumaczy Monika Śliwińska - Długosz, Pełnomocnik Zarządu ds. rozwoju programowego i PR, Fundacji Edukacji Międzynarodowej.


 


Fundacja Edukacji Międzynarodowej zachęca o starania o stypendium nie tylko uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, ale także absolwentów tych placówek, w tym maturzystów, którym stypendia mogą przydać się na pierwszym roku studiów.

Reklama

 


Konkurs Stypendialny „zDolny Śląsk” organizowany jest od 2002 roku – w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień – przez Fundację Edukacji Międzynarodowej, a finansowany dzięki wsparciu Samorządu Województwa Dolnośląskiego i pieniędzy Fundacji zebranych z odpisów 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. W dotychczasowych edycjach konkursu pomoc otrzymało ponad 650 dolnośląskich uczniów. Na stypendia wydatkowano ponad 800 000 złotych.


 


Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić odpowiedni wniosek i wysłać go na adres fundacji. W wypełnianiu wniosków pomagają „Poławiacze pereł” – sieć lokalnych organizacji pozarządowych współpracujących z Fundacją Edukacji Międzynarodowej w zakresie wspierania uczniów uzdolnionych na Dolnym Śląsku. Do Poławiaczy mogą się zwracać o pomoc mieszkańcy powiatów: górowskiego, kamiennogórskiego, lubińskiego, milickiego, średzkiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

Reklama

 


Do konkursu można zgłaszać się do 15 września. Ogłoszenie wyników nastąpi na początku listopada. W tym miesiącu, w Auli Leopoldina na Uniwersytecie Wrocławskim odbędzie się także  uroczysta, jubileuszowa Gala Stypendialna programu z udziałem laureatów tegorocznego konkursu.


Agnieszka Nesterowicz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości