Reklama

Zmarł profesor wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Miał 59 lat

22/10/2015 00:00

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu z głębokim żalem zawiadamia, że 21 października zmarł nagle w wieku 59 lat profesor Marek Łyszczak, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny w Katedrze Finansów na Wydziale Nauk Ekonomicznych, w której od 1996 roku sprawował funkcję Kierownika Katedry.

W latach 1999-2005 i od 2012 roku Marek Łyszczak był Dziekanem Wydziału Nauk Ekonomicznych. Dwie kadencje (w latach 2005-2012) piastował funkcję Prorektora ds. Rozwoju i Promocji Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wieloletni prezes Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.


 


Profesor Marek Łyszczak zapisał się jako wybitny specjalista z zakresu finansów, ceniony autor wielu znaczących publikacji i prac naukowych wytyczających kierunki badań dla młodych pracowników nauki. Jego dorobek naukowy oraz wieloletnia działalność dydaktyczna i organizacyjna stanowią trwały wkład do rozwoju uczelni.

Reklama

 

 


- Środowisko akademickie straciło kompetentnego naukowca, doświadczonego dydaktyka, wypróbowanego przyjaciela. Osobę mądrą i serdeczną, powszechnie lubianą i szanowaną. Odszedł od nas człowiek o ogromnej wiedzy i autorytecie naukowym, wybitnie zasłużony dla kształcenia kadr naukowych, ale przede wszystkim wspaniały człowiek o wielkim sercu. Pozostanie na zawsze w naszej wdzięcznej pamięci - podkreślają przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.


 


Uroczystości pogrzebowe rozpocznie msza św. 26 października 2015 r. o godzinie 11.00 w kaplicy przy cmentarzu Parafialnym w Bielanach Wrocławskich (ul. Kwiatowa).

Reklama

 


Żałobne posiedzenie Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odbędzie się 26 października  o godz. 9.00  w sali 214, bud A.


tm

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości