12/09/2025 | jj
Zapraszam do obejrzenia zdjęć gmachu poczty z imponującą wieżą, który Niemcy zbudowali we Wrocławiu. Wyjątkowy budynek powstał w latach 1926-1929 i był pierwszym wieżowcem w mieście, o wysokości 43 metrów. Ozdobiony rzeźbami i ornamentami, pełen historii - od scen z życia mieszkańców po rozwój poczty. Po wojnie mieścił Urząd Pocztowy Wrocław 1 i inne instytucje. Teraz to miejsce, oprócz poczty, gości Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Zdjęcia kryją wiele tajemnic tego unikatowego obiektu.