Reklama

Świebodzki – dworzec nie tylko z nazwy

22/04/2009 00:00

Dworzec Świebodzki już niedługo będzie pełnił swoją dawną funkcję, ma z niego ruszać sześć linii miejskich pociągów. Budynek zostanie wyremontowany, wokół niego pojawią się nowe apartamentowce, galerie handlowe i zniknie targowisko.

Marszałek Dolnego Śląska chce wystąpić do PKP, by przekazały mu nieczynną linię kolejową i zabytkowy budynek dworca przy Placu Orląt Lwowskich. Pociągi ze Świebodzkiego kursowałyby tylko w granicach Wrocławia i wyłącznie w kierunku zachodnim, na Nowy Dwór, lotnisko, Pracze, Kuźniki i Żerniki.


 


Pociągi nie będą konkurencją dla komunikacji miejskiej, a jej uzupełnieniem. Byłoby to duże ułatwienie dla mieszkańców Wrocławia w poruszaniu się po mieście. W planie jest również gruntowny remont budynku. Nie wiadomo jeszcze ile wyniesie inwestycja, ale dworzec na pewno ożyje i nie będzie już pełnił funkcji targowiska.

Reklama

 


Jeżeli negocjacje marszałka z PKP przebiegną pomyślnie, możliwe, że dworzec będzie funkcjonował jeszcze przed Euro 2012. Urzędnicy z magistratu również myślą o rozbudowie kolei miejskiej, chcą wybudować nawet kilkanaście nowych przystanków kolejowych. Na początku przy ul. Długiej, Jedności Narodowej i Grabiszyńskiej.


Magdalena Bober, Źródło: Polska Gazeta Wrocławska

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości