Reklama

Moderus Gamma „odmówił współpracy” podczas testów we Wrocławiu. Wciąż trwa usuwanie usterki

01/09/2019 15:08

Nasi czytelnicy donoszą o pierwszym zatrzymaniu testowanego od rana tramwaju Moderus Gamma w rejonie ulicy Kosmonautów. Udało nam się ustalić, że faktycznie przed godz. 15:00 tramwaj musiał zjechać na pętlę w Leśnicy, gdzie zajęli się nim mechanicy.

Dyżurny ruchu wrocławskiego MPK tuż po zdarzeniu uspokajał nas, że nie doszło do awarii, a jedynie w tramwaju trzeba wykonać drobne poprawki techniczne, które zajmą kilka minut. Pracownicy MPK przewidywali takie przypadki, dlatego testowany wóz był dziś ciągle nadzorowany przez techników. Moderus Gamma po wykonaniu niezbędnych prac miał, znów wyruszyć na trasę.


Późnym popołudniem MPK poinformowało jednak, że tramwaj odmówił współpracy i wciąż jest w naprawie. – Testowany przez nas Moderus Gamma woził dziś po raz pierwszy pasażerów po ulicach Wrocławia, ale niestety widocznie zjadła go trema. Z powodu usterki technicznej tramwaj odmówił dziś po południu współpracy i zdecydował, że nie ruszy się z pętli Leśnica. W imieniu testowanej przez nas Gammy bardzo przepraszamy pasażerów za jej niedyspozycję. Już teraz jest ona pod opieką techników. Jak tylko poczuje się trochę lepiej, ponownie wypuścimy ją na tory – czytamy w oświadczeniu MPK Wrocław zamieszczonym na Facebooku.

Reklama

Przypomnijmy, że wóz z poznańskiej fabryki trafił na testy do Wrocławia w połowie sierpnia. W niedzielę rano po raz pierwszy wyjechał na trasę, by wozić pasażerów. Można go spotkać na liniach 2, 3, 5, 6, 10 i 20.






bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości