Reklama

We Wrocławiu będzie mocno wiało. Lepiej zostać w domu

09/02/2020 10:57

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzegają przed silnym wiatrem, który może zacząć wiać od niedzielnego popołudnia do poniedziałkowego wieczoru.  

Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie meteorologiczne 2 stopnia dla województwa dolnośląskiego (powiat Wrocław) i informuje mieszkańców Wrocławia o możliwości wystąpienia silnego wiatru od godz. 17 w niedzielę do godz. 20 w poniedziałek.


– Przewiduje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z południa i południowego zachodu, w dzień z zachodu. Najsilniejszy wiatr prognozowany jest w drugiej połowie nocy oraz ponownie po południu – mówi Piotr Mańczak, synoptyk IMGW-PIB.

Reklama

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85 %.


Urzędnicy apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności podczas wichury i pozostanie w domu. Możliwe są przerwy w dostawie prądu.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości