Reklama

90 nowych policjantów złożyło ślubowanie. Teraz szkolenie, a potem służba w terenie

22/01/2026 07:30

W historycznych wnętrzach Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego 90 nowych funkcjonariuszy dolnośląskiej policji złożyło uroczyste ślubowanie. Ceremonia była symbolicznym początkiem ich służby.


Uroczystość ślubowania odbyła się w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie policyjna rota, wypowiedziana wspólnie przez nowo przyjętych funkcjonariuszy, wybrzmiała wyjątkowo uroczyście. Po złożeniu ślubowania policjanci odebrali akty z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Pawła Półtorzyckiego oraz jego pierwszego zastępcy insp. Norberta Kurendy.

Teraz nowi funkcjonariusze zostaną skierowani na ponad półroczne szkolenie podstawowe, przygotowujące ich do służby w terenie. Po jego ukończeniu trafią do komend miejskich i powiatowych na terenie województwa dolnośląskiego.

Reklama

ZOBACZ GALERIĘ ZE ŚLUBOWANIA - KLIKNIJ

Przy okazji dolnośląska policja prowadzi stały nabór i zachęca zainteresowanych do wstąpienia w szeregi formacji, odsyłając kandydatów do zakładki „Służba w Policji” na stronie dolnoslaska.policja.gov.pl. Dokumenty aplikacyjne można składać w Wydziale Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu przy ul. Połbina 1 oraz w komendach miejskich i powiatowych w całym regionie.

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/01/2026 07:44
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości