Reklama

Do wakacji oświetlą niebezpieczne przejścia dla pieszych w całym mieście

08/03/2013 00:00

Kolejne przejścia dla pieszych zostaną doświetlone jeszcze w tym półroczu. Urzędnicy właśnie ogłosili następny przetarg na wykonanie prac związanych z poprawą widoczności na "zebrach" w stolicy Dolnego Śląska.

Na tych przejściach dla pieszych wkrótce zrobi się jaśniej a zarazem bezpieczniej: ul. B.Polaka/pl. Grunwaldzki, ul. Szczytnicka/ul. B.Polaka, ul. Pomorska/ul. S.Dubois. Urzędnicy właśnie analizują oferty, które napłynęły w ogłoszony w lutym przetargu.

– Realizacja inwestycji ma nastąpić w ciągu dwóch miesięcy od zawarcia umowy – przekazuje Ewa Mazur, rzeczniczka prasowa Zarządu Drógi i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.



To jednak nie koniec, bo do końca pierwszego półrocza zostanie doświetlonych sześć następnych pasów dla pieszych. Właśnie został ogłoszony przetarg na montaż dodatkowych słupów oświetleniowych w obrębie przejść:
- ul.kard.S.Wyszyńskiego/ul.E.Orzeszkowej - 7 słupów
- ul.J.Kochanowskiego/ul.J.J.Śniadeckich - 8 słupów
- ul. H. Pobożnego/ ul. J.U.Niemcewicza - 8 słupów

W roku 2012 doświetlono następujące przejścia:
- Legnicka/Kwiska/Wejherowska
- Bajana/Szybowcowa
- Braniborska/Robotnicza/pl. Orląt Lwowskich/Tęczowa/Piłsudskiego/Podwale
- Mielecka/Sztabowa/Połaniecka
- Obornicka/Irysowa
- Bałtycka/Broniewskiego/Obornicka
- Jedności Narodowej/Rychtalska/Daszyńskiego
- Brucknera/Kętrzyńska
- Brucknera/Olsztyńska
- Nowowiejska 78-80- przejście w rejonie SP 1


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości