Reklama

Firma z siedzibą we Wrocławiu w 2 lata zbuduje pod miastem nową fabrykę. Docelowo ma tam pracować 2 tysiące osób

15/01/2015 00:00

W ciągu dwóch najbliższych lat na 16-hektarowym gruncie w podwrocławskich Wróblowicach powstanie nowa fabryka materiałów wykorzystywanych w branży elektrycznej i automatyce. Według zapewnień inwestora pracę od razu po uruchomieniu produkcji znajdzie tam 500 osób, a docelowo angaż będzie mieć nawet 2 tysiące ludzi.

WAGO ELWAG działa na polskim rynku od 1992 roku. Przez te lata firma stała się jednym z głównych graczy na rynku elementów połączeniowych do przewodów elektrycznych i liczącym się dostawcę nowoczesnych rozwiązań dla automatyki oraz jednym z większych pracodawców we Wrocławiu.


 


Obecna siedziba firmy mieści się we Wrocławiu przy ul. Pięknej. Znajdują się tu hale produkcyjne, automatyczny magazyn, część handlowo-biurowa z salami szkoleniowymi. W sumie ponad 8 tysięcy mkw. powierzchni użytkowej.


 


W 2014 roku spółka podjęła decyzję o dalszej rozbudowie zakładu. Kilkanaście dni temu, pod koniec grudnia, zakupiono 16-hektarową działkę we Wróblowicach w podwrocławskiej gminie Miękinia, przy drodze krajowej nr 94. Prace przy budowie nowego obiektu ruszą jeszcze w tym roku.

Reklama

 

 


– Po półrocznej analizie firma Wago zdecydowała się na zakup 16-hektarowej działki w podwrocławskich Wróblowicach (gmina Miękinia), przy DK nr 94. Prace przy budowie nowego obiektu ruszą jeszcze w tym roku – wyjaśnia Ryszard Poswa, dyrektor Centrum Gruntów Komercyjnych i Logistyki w firmie Verso Nieruchomości, która pośredniczyła w transakcji.


 


– Cieszymy się, że doradzaliśmy przy zawarciu tak znaczącej transakcji zakupu nieruchomości przemysłowej na terenie Dolnego Śląska, które poprzedziła wnikliwa analiza lokalizacji. To odzwierciedla nasze wysokie kompetencje i możliwości spełnienia potrzeb wymagających klientów w sektorze przemysłowo-magazynowym. Nowo powstała fabryka o powierzchni około 40 tysięcy mkw., to inwestycja dająca bardzo pozytywne skutki na rynku pracy dla całego regionu – precyzuje Michał Kondas, Dyrektor Centrum Nieruchomości Komercyjnych Verso Nieruchomości.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości