Służy nam do dziś, codziennie przyciągając tysiące klientów kolorowymi stoiskami z owocami, warzywami i kwiatami, ale nie tylko. Hala Targowa przy ul. Piaskowej jest wciąż nie tylko jednym z popularniejszych punktów handlowych w mieście, ale i cennym zabytkiem. A zbudowali ją ponad 100 lat temu Niemcy.
Budowa Hali Targowej przy ul. Piaskowej trwała dwa lata - zaczęła się w roku 1906, a zakończyła w 1908. Powstała, by przenieśli się do niej kupcy handlujący na pobliskim Placu Nowy Targ. Co ciekawe, w tym samym czasie w mieście zbudowano także drugą, bliźniaczą halę. Działała przy ul. Kolejowej, ale z powodu poważnych uszkodzeń w 1973 roku musiała zostać rozebrana.
Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu fotopolska.eu
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze