Reklama

Jedziesz z dworca Mikołajów i masz tylko gotówkę? Kup bilet wcześniej, bo kasy brak [ZDJĘCIA]

13/12/2017 11:10

PKP Intercity zamknęło kasę biletową na stacji Wrocław Mikołajów na cztery spusty, a pasażerów po bilet wysyła aż na Dworzec Główny. Wyjściem awaryjnym jest biletomat, w którym można płacić tylko kartą.

PKP Intercity, zapytane o przyczyny tej sytuacji, informują, że kasa na dworcu Mikołajów jest nieczynna do odwołania.


-  Najpóźniej do końca stycznia 2018 roku PKP będzie przeprowadzać remont pomieszczeń kasy biletowej. O szczegółach ponownego otwarcia kasy poinformujemy w późniejszym czasie - mówi Anna Zakrzewska, rzeczniczka PKP Intercity.


Informacja o zamkniętej kasie znajduje się w trzech miejscach: na drzwiach stacji, na szybie kasy oraz na stronie internetowej z wykazem kas we Wrocławiu. Jeżeli pasażer ma przy sobie tylko gotówkę, a chce podróżować z Mikołajowa, ma dwa wyjścia: albo biec na Dworzec Główny, albo kupić bilet u konduktora. Aby uniknąć dodatkowych opłat, należy mu udowodnić, że kasa na dworcu, na którym pasażer wsiadł do pociągu, była nieczynna. 

Reklama

Osoby, które posługują się kartą płatniczą, mogą skorzystać z biletomatu, stojącego na Mikołajowie. Trzeba jednak pamiętać, że ma on przerwy techniczne w działaniu (codziennie między północą i 00:30, a w każdy pierwszy dzień miesiąca - między północą i godz. 1), a czasem po prostu ulega awarii. Dlatego, póki PKP Intercity nie uruchomi kasy ponownie, na Mikołajów przy ul. Stacyjnej najlepiej przyjeżdżać z biletem.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości