Sąd ogłosił wyrok w sprawie głośnego wypadku trzech tramwajów, do którego doszło w listopadzie 2011 roku na ul. Legnickiej. Motorniczy, oskarżony o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, został skazany na karę 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, a także dwuletni zakaz prowadzenia tramwajów. W wypadku ucierpiało ponad 30 osób.
W ciągu pierwszych kilkunastu minut do szpitali trafiło 17 najciężej poszkodowanych. Znalazł się wśród nich pasażer “10”, którego siła uderzenia wepchnęła pod fotel. Zakleszczonego mężczyznę z otwartym złamaniem nogi strażacy musieli uwalniać z pomocą nożyc hydraulicznych. Łącznie rannych zostało ponad 30 osób.
>Zobacz zdjęcia z wypadku na Legnickiej
Specjalna komisja MPK ustaliła, że skoda linii 33 Plus miała prąd, ale dwa tramwaje, w które wjechała na Legnickiej – już nie. Jednak zdaniem członków komisji nie miało to wpływu na zdarzenie: przyczyną wypadku był błąd ludzki. Motorniczy zaczął hamować dopiero na 1,5 sekundy, czyli 4 metry przed poprzedzającym go tramwajem i uderzył go z prędkością 45 km/h.
Kierujący pojazdem w dniu wypadku był trzeźwy, miał ważne badania lekarskie i psychotechniczne, do zdarzenia doszło w trzeciej godzinie jego pracy. Po wypadku poszedł na zwolnienie lekarskie.
W lutym ubiegłego roku wrocławska prokuratura postawiła motorniczemu zarzuty nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu i nieumyślnego doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym. Groziło mu za to do 5 lat pozbawienia wolności. Zdaniem prokuratury, mężczyzna nie zachował należytej ostrożności podczas jazdy. Motorniczy nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań.
Ostatecznie Dariusz K. został skazany przez sąd na 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i zakaz prowadzenia tramwajów przez 2 lata. Motorniczy nie złożył apelacji, nie planuje jej również prokuratura.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze