Reklama

Kolejna wrocławska restauracja otwarta dla gości. Zaprasza na pizzę i makarony przy stoliku

09/03/2021 12:30

Działająca przy ul. Tęczowej 83T/2 włoska restauracja Trattoria del Mercato postanowiła otworzyć się dla gości mimo lockdownu. To kolejny taki lokal we Wrocławiu. Chętnych nie brakuje.

Decyzję o ponownym otwarciu restauracji Trattoria del Mercato ogłosiła w poniedziałek rano w mediach społecznościowych.
 
"Minęły już 4 miesiące, odkąd Rząd zamknął drzwi naszego lokalu na "2 tygodnie" w związku z pandemicznymi obostrzeniami. Zeszłotygodniowa konferencja nie pozostawiła żadnych złudzeń na powrót do normalności i przedłużyła "2 tygodniowe" zamknięcie na kolejny miesiąc! Mamy dość! Nie możemy dłużej czekać w zamknięciu - od dzisiaj ponownie otwieramy dla Was nasze drzwi! Tęsknimy za Wami, za głosami, rozmowami i śmiechem! Nasi kelnerzy nie mogą się już na Was doczekać! Od dzisiaj możecie zjeść u Nas w lokalu przy stoliku! Bardzo Was jednak prosimy, żeby przestrzegać pełnego reżimu sanitarnego" - czytamy w komunikacie. 
 
- Zainteresowanie mamy bardzo duże, mnóstwo rezerwacji, także jesteśmy zadowoleni z decyzji. Restaurację otworzyliśmy wraz z końcem pierwszego lockdownu, co pozwoliło nam działać normalnie jedynie przez kilka miesięcy. Nie byliśmy w stanie dłużej już czekać - mówi Damian, współwłaściciel restauracji. 
 
Do otwarcia włoskiej restauracji we Wrocławiu skłoniły go wcześniejsze doświadczenia. Włoskiej kuchni nauczył się od kolegi, który pracował we Włoszech w restauracjach z gwiazdkami Michelin. Później sam zatrudnił się we włoskim lokalu w centrum Krakowa. 
 
Trattoria del Mercato działa na terenie nowego osiedla mieszkaniowego przy Tęczowej. W karcie znajdziemy m. in. pizzę rzymską i dania z makaronem.
 
- Makarony robimy ręcznie, a wszystkie składniki, z których korzystamy, są certyfikowane i sprowadzane z Włoch. Warto wypróbować naszą rzymską pizzę, ponieważ różni się ona od innych typów pizzy. Ma małe, chrupkie ranty, jest cienka, lekka i nieprzeładowana składnikami - dodaje Damian.
 
W lokalu obowiązuje dezynfekcja rąk po wejściu do lokalu oraz wejście i poruszanie się w maseczkach (można je zdejmować przy stolikach). Po przyjściu trzeba poczekać przy czerwonej taśmie na kelnera lub kelnerkę, którzy wskażą zdezynfekowane miejsce. 
 
We Wrocławiu oficjalnie w ramach akcji #otwieramy działa już co najmniej kilka lokali gastronomicznych, m. in. Pici Pasta, W Trójkącie i Zdrowa Krowa.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości