Reklama

Kolejne przejścia dla pieszych już doświetlone. Jest jaśniej i bezpieczniej

25/06/2014 00:00

Zakończyły się już prace związane z doświetleniem przejść dla pieszych w ośmiu punktach miasta. - Intensywnie oświetlona "zebra" zwiększa poczucie bezpieczeństwa u pieszych, zwiększając jednocześnie komfort kierowców, którzy już z daleka widzą osobę pokonującą przejście - mówią urzędnicy. Jeszcze w tym roku dodatkowe oświetlenie pojawi się w kolejnych trzech miejscach.

Drogowcy informują, że właśnie zakończono prace związane z doświetleniem kolejnych przejść dla pieszych, wytypowanych do budowy nowych latarni lub zamontowania dodatkowych opraw świetlnych.


 


- Program doświetlania przejść dla pieszych, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa, realizowany jest od kilku lat. Każdego roku w ramach dużych inwestycji drogowych jak też prac zlecanych indywidualnie jest wyposażanych w dodatkowe oświetlenie kilkanaście przejść - tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Reklama

 


Jak podkreślają urzędnicy, intensywnie oświetlona "zebra" zwiększa poczucie bezpieczeństwa u pieszych, zwiększając jednocześnie komfort kierowców, którzy już z daleka widzą osobę pokonującą przejście.


 

 


Tegoroczna lista obejmowała budowę dodatkowego oświetlenia na następujących przejściach: ul. Strachocińska - ul. Niedziałkowskiego, ul. Wróblewskiego - Tramwajowa, ul. Dembowskiego 39, ul. Strachocińska - OPIL Wojnów, ul. Zielińskiego 38 i 56, ul. Żelazna 56, ul. Balonowa 43 i ul. Starogajowa 66-68.

Reklama

 


- We wszystkich lokalizacjach oświetlenie już działa, do ukończenia pozostały jedynie prace drogowe na ul. Żelaznej (obniżenie krawężników i wyznaczenie ciągu pieszego w zieleńcu) - zapewnia Ewa Mazur.


 


Generalnym wykonawcą prac, których koszt nie przekroczył 300 tys. złotych, jest firma Zaberd.


 


W tym roku planowane jest również wybudowanie oświetlenia w następujących miejscach: ul. Pułaskiego - chodnik pod wiaduktem kolejowym, ul. Petrusewicza - chodniki i ul. Kowalska - przejścia dla pieszych.

Reklama

 


Przypomnijmy, że - jak niedawno donosiliśmy - miasto w ciągu najbliższych lat przeznaczy na poprawę  bezpieczeństwa na wrocławskich ulicach kilkanaście milionów złotych.


 


- W latach 2014-2017 na infrastrukturę poprawiającą bezpieczeństwo wydamy 11 mln złotych - zapowiada Elżbieta Urbanek, dyrektor departamentu infrastruktury i gospodarki w magistracie.


 


Jak wyliczają urzędnicy, z tych pieniędzy pokryte zostaną koszty budowy nowych sygnalizacji świetlnych, azyli dla pieszych, progów zwalniających i doświetlenia przejść dla pieszych.


Tomek Matejuk

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości