Reklama

Kompletnie pijany 42-latek jechał autem przez Sępolno

10/03/2021 09:44

Gdy wysiadł z samochodu, ledwo trzymał się na nogach. Mowa o 42-letnim wrocławianinie, który został zatrzymany podczas swojej pijackiej przejażdżki po Wielkiej Wyspie. Mężczyzna miał 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz nawet na 2 lata może trafić do więzienia.

Do zatrzymania doszło kilka dni temu na ul. Monte Cassino. Policjanci zwrócili uwagę na nietypowo zachowującego się kierowcę. Podejrzenia o tym, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, potwierdziło już pierwsze spotkanie z zatrzymanym.


– Kiedy otworzyły się drzwi od strony kierowcy, wówczas mundurowi wyczuli silny zapach alkoholu, którego źródłem był siedzący za „kółkiem” 42-latek. Mężczyzna miał bardzo duży problem z opuszczeniem fotela kierowcy, a kiedy mu się to udało, wówczas przed nim pojawiła się kolejna trudność. Wrocławianin nie był w stanie utrzymać równowagi i gdyby nie policjanci, prawdopodobnie przewróciłby się na jezdnię – mówi sierż. szt. Krzysztof Marcjan z wrocławskiej policji.

Reklama

Badanie alkomatem wykazało 3,5 promila alkoholu. To jednak niejedyne przewinienie zatrzymanego. Podczas kontroli dokumentów, okazało się, że wrocławianin jest poszukiwany przez prokuraturę.


– Po czynnościach funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do policyjnego aresztu. Wrocławianin stanie przed sądem, który może wobec niego orzec karę nawet 2 lat pozbawienia wolności – tłumaczy policjant.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości