Reklama

Koniec sezonu. Restauracje demontują ogródki piwne

14/11/2018 14:26

15 listopada to ostatni dzień, w którym na terenie wrocławskiego Rynku i w najbliższej okolicy przy restauracjach i kawiarniach mogą działać ogródki gastronomiczne. Większość z nich usunęła już swoje zewnętrzne zabudowania.

Sezon letni we wrocławskiej gastronomii trwa od 15 marca do 15 października. W tym czasie lokale mogą montować na zewnątrz tzw. ogródki piwne. Podlegają one ścisłym przepisom, dotyczącycm ich wielkości oraz wyglądu i za każdym razem wymagają nowego zezwolenia. Wiele restauracji i kawiarni korzysta z tej możliwości, bo możliwość jedzenia i picia na zewnątrz zdecydowanie zwiększa im obroty. 


W ostatnich dniach można było obserwować, jak wrocławskie lokale demontują swoje ogródki.  Mają na to czas do czwartku, do końca dnia. Robią miejsce Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu, którego montaż rozpoczął się we wtorek. Start imprezy już 23 listopada. W tym roku Jarmark postoi na wrocławskim Rynku aż do sylwestra. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości