W środę po południu doszło do groźnego wypadku na autostradzie A4 z udziałem busa i pojazdu ciężarowego. Dwie osoby zostały ciężko ranne i przetransportowane do szpitala, choć patrząc na zmiażdżoną kabinę, to chyba cud, że nie ma ofiar śmiertelnych.
Do zdarzenia doszło w środę, 19 listopada, po godz. 17. Na autostradzie A4, na trasie w kierunku granicy z Niemcami (2 kilometra od przejścia granicznego), samochód dostawczy uderzył w tył naczepy tira.
Na miejsce natychmiast przybyły służby ratunkowe, w tym pięć zastępów straży pożarnej i 3 zespoły ratownictwa medycznego.
- Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy niezwłocznie przystąpili do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wykonania dostępu i ewakuacji osób poszkodowanych z wnętrza auta dostawczego – przekazała Komenda Powiatowa PSP w Zgorzelcu.
Dwie osoby – kierowca i pasażer busa – zostały ciężko ranne i trafiły do szpitala. Patrząc jednak na skutki wypadku i totalnie zmiażdżoną kabinę pojazdu dostawczego, trzeba się cieszyć, że nie doszło do najgorszego.
W wyniku zdarzenia autostrada została całkowicie zablokowana, a potem puszczono ruch jednym pasem. Zalecany jest objazd drogą wojewódzką 296.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze