Jak pomóc dzieciom stać się mądrymi dorosłymi? Jak przygotować je do wyzwań życia zawodowego, rodzinnego, społecznego? Czy takie umiejętności można kształcić w szkole od najmłodszych lat i w jaki sposób?
Specjalnie z myślą o uczniach szkół podstawowych eksperci Fundacji Uniwersytet Dzieci stworzyli zestawy edukacyjne do kształtowania kompetencji społecznych - Lekcje z klasą. Zestawy przeznaczone są dla klas I-III oraz IV-V i zawierają atrakcyjne i angażujące materiały. Dzięki nim dzieci nauczą się rozpoznawać emocje, myśleć kreatywnie i nawiązywać relacje z innymi ludźmi. Dowiedzą się też, jak zaplanować i zrealizować projekt, pracując zespołowo. Każdy zestaw to cykl kilku lekcji dla całej klasy.
"Zestawy Lekcje z klasą to zupełnie nowatorskie narzędzie, które pomoże nauczycielom w kształceniu kompetencji społecznych" – mówi prof. Małgorzata Żytko, pedagog. "Na rynku edukacyjnym brak jest takich rozwiązań, które w sposób kompleksowy odpowiadałyby na potrzeby nauczycieli. Lekcje z klasą są pierwszym zestawem do kształcenia umiejętności, które w praktyce pomogą dzieciom w dorosłym życiu." - kontynuuje.
Więcej informacji o kampanii znajdziecie tutaj.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze