W środę, 4 grudnia, studenci Politechniki Wrocławskiej spędzą noc na pisaniu listów z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego dla studentów z niepełnosprawnością. Początek o godz. 19 w Strefie Kultury Studenckiej przy ul. Hoene-Wrońskiego 10.
Nocne Listowanie to projekt, który polega na wielogodzinnym pisaniu listów z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego dla niepełnosprawnych studentów uczących się na Politechnice Wrocławskiej. Pisma zostaną następnie wysłane do polskich firm i przedsiębiorstw.
Wydarzenie jest organizowane przez grupę wolontariuszy – w większości studentów i absolwentów naszej uczelni – zaangażowanych w działalność Klubu Studenckiego SKOK. Wspomaga ich także samodzielna sekcja ds. wsparcia osób z niepełnosprawnością oraz Samorząd Studencki PWr.
– Wszyscy uczestnicy otrzymają papier, koperty i długopisy. Dla osób, które dotychczas nie pisały tradycyjnych listów, przygotowane zostaną także odpowiednie wzory i będziemy także uczyć, jak odpowiednio adresować korespondencję – mówi współorganizatorka akcji, Jagoda Kozik z Santander Universidades Polska.
W 2018 roku w Nocnym Listowaniu uczestniczyło ok. 150 osób, udało im się wysłać 550 listów, co zaowocowało darowizną w wysokości 17 800 zł. Trzecia edycja Nocnego Listowania rozpocznie się o godzinie 19.00 i potrwa do godz. 1.
Na Politechnice Wrocławskiej obecnie uczy się około 500 studentów z różnym stopniem niepełnosprawności. Uczelnia realizuje również szereg projektów, których celem jest pomoc studentom z niepełnoprawnościami w dostępie do wiedzy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze