Reklama

Nowy sezon Ogrodu Botanicznego: podwyżka cen biletów i rozbiórka palmiarni

08/03/2013 00:00

Nieprzyjemne informacje dla wrocławian, którzy lubią spacerować po wrocławskim Ogrodzie Botanicznym. Od nowego sezonu za wejście na teren obiektu, gdzie możemy podziwiać piękne rośliny zapłacimy drożej. Z krajobrazu zniknie też zabytkowa palmiarnia, która od lat wymaga renowacji, ale nie ma na to pieniędzy.

Najprawdopodobniej jeszcze przed Wielkanocą w nowym sezonie zostanie otwarty Ogród Botaniczny przy ulicy Sienkiewicza. Na jego teren będzie można wejść za odpowiednio 10 (bilet ulgowy) i 20 zł (bilet normalny). To oznacza, że w porównaniu do ubiegłego roku ceny wzrosną dwukrotnie.

– Nie mogę dalej zadłużać ogrodu, wiem że to niepopularna decyzja, ale koszty utrzymania rosną w ekspresowym tempie – tłumaczył kilka dni temu dyrektor placówki Tomasz Nowak.

To jednak niejedyna zła wiadomość dla odwiedzających to piękne miejsce przy samym Ostrowie Tumskim. Zlikwidowane zostaną bowiem karnety wstępu.


Władze ogrodu przekonują, że brak stałych wejściówek, czyli możliwości wykupienia biletu za 100 zł na cały sezon, zrekompensuje poniedziałkowa promocja, dzięki której za wejście na teren także osoby dorosłe będą płaciły 10 zł, czyli tak jak dotychczas.

Ogród Botaniczny należy do Uniwersytetu Wrocławskiego, uczelnia nie ma jednak pieniędzy na jego dofinansowanie, bo w ostatnim czasie zbiera fundusze na wyposażenie gmachu nowej biblioteki, który powstał za mostem Pokoju.

Tymczasem na początku przyszłego tygodnia ruszy rozbiórka nieczynnej od 6 lat zabytkowej palmiarni. Prace mają pochłonąć prawie 300 tysięcy złotych. Władze ogrodu od dawna mają pomysł na budowę nowej palmiarni, ale wciąż nie wiadomo, kiedy na ten cel znajdą się fundusze. Potrzeba na to około miliona złotych.

– To smutne, że na tak piękne miejsce nie da się pozyskać większych pieniędzy. Tym bardziej, że ogród to jedno z nielicznych zielonych miejsc w ścisłym centrum Wrocławia, gdzie można pospacerować, zrelaksować się i odpocząć wśród niesamowitej zieleni. Podwójna szkoda, że nie będą mogła skorzystać już z karnetu – żali się wrocławianka Magdalena Skierska, która do ogrodu często przychodzi latem na spacery ze swoimi dziećmi.


Jarosław Garbacz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości