Reklama

Nowy zwierzak we wrocławskim zoo. Okapi przyjechała z Lipska

07/12/2022 16:12

W pierwszych dniach grudnia w ZOO Wrocław zamieszkała samica okapi. Zawadi przyjechała z lipskiego ogrodu zoologicznego.


- Pomimo dosyć stresującego transportu Zawadi jest spokojna i żywo zainteresowana swoim nowym otoczeniem. Liczymy na to, że razem z Nkosim stworzą parę rozrodczą. Trzymajcie kciuki - mówi Weronika Skupin, rzeczniczka wrocławskiego zoo.
 


Okapi to gatunek zagrożony wyginięciem. ZOO Wrocław, współpracując z ogrodami zoologicznymi na całym świecie, realizuje programy, które mają zapewnić rozmnażanie i przetrwanie ginących gatunków, w tym właśnie okapi leśnego.
 

Czytaj też: Wrocławskie zoo na przedwojennych pocztówkach [GALERIA]



Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości