Park linearny wraz z przyrodniczą ścieżką edukacyjną otoczą Wrocławski Tor Wyścigów Konnych. Prace trwają i zakończą się do maja. Dzięki inwestycji teren będzie atrakcyjniejszy dla mieszkańców, także tych, którzy nie są fanami wyścigów.
Ponad 6,5 mln zł warta jest nowa inwestycja przy torze wyścigów konnych przy ul. Zwycięskiej. Po dofinansowaniu unijnym rzędu 4,5 mln zł gmina dołożyła do niej 2 mln zł. Prace ruszyły jesienią i według założeń potrwają do końca kwietnia, tak, by nową atrakcję udostępnić wraz z początkiem nowego sezonu wyścigowego.
Wokół Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych budowany jest park linearny. Zaplanowano tam ścieżkę pieszo-konną ścieżkę rekreacyjno-edukacyjną, otaczającą tor, parkową ścieżkę pieszą w północno-wschodniej części terenu, ogrodzony nasyp z bezkolizyjnym przejściem dla koni wyścigowych w strefę torów wyścigowych, nasadzenia zieleni i rozszerzenie terenów zielonych dzięki likwidacji składowisk gałęzi, kompostu, obornika oraz prefabrykatów.
W rezultacie, na obszarze ukształtowanym w sposób naturalny, zbliżonym do dzikiego, powstanie tam ogólnodostępny park o wysokich walorach przyrodniczych. Będzie on jednocześnie uzupełnieniem funkcji rekreacyjnych i sportowych Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze