Do napadu doszło w jednej z podwrocławskich miejscowości. Troje pasażerów pobiło kierowcę taksówki z Wrocławia, wywlekli go na jezdnię i odjechali jego samochodem.
W sobotę rano (8 maja) oficer dyżurny oleśnickiej policji odebrał zgłoszenie od taksówkarza o kradzieży jego auta. Policjanci udali się do jednej z pobliskich wiosek, skąd mężczyzna wzywał pomocy. Jak się później okazało, taksówkarz kurs rozpoczął kurs we Wrocławiu, gdzie klient poprosił go o zawiezienie do oddalonej o 35 km miejscowości, aby zabrać znajomych.
Po dotarciu na miejsce dwóch innych pasażerów, kobieta i mężczyzna, wsiedli do taksówki i wspólnie udali się w drogę powrotną. Niezdecydowani klienci poprosili taksówkarza o kurs w kierunku Oleśnicy.
- W pewnym momencie między mężczyznami doszło do sprzeczki słownej, po czym jeden z nich polecił zatrzymać samochód. Zaskoczony całą sytuacją taksówkarz zauważył jedynie, jak mężczyźni we dwoje opuszczają samochód, po czym nagle jeden z nich wyszarpnął mu kluczyki z auta. Nie zdążył jednak zareagować, gdyż w tym samym czasie drugi napastnik wyszarpał go z pojazdu i uderzając pięścią w twarz przewrócił na drogę. Agresorzy wsiedli do taksówki i odjechali jego bmw - relacjonuje starsza sierżant Karolina Walczak z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.
Oleśniccy mundurowi szybko namierzyli trzy młode osoby, które dopuściły się rozboju - kobietę w wieku 19 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 25 i 30 lat. Zatrzymano ich jeszcze tego samego dnia na terenie powiatu trzebnickiego.
Policjanci odzyskali skradzione taksówkarzowi auto oraz zabezpieczyli inne przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa. Ponadto w torebce zatrzymanej kobiety funkcjonariusze znaleźli woreczek z amfetaminą w ilości niemal 1000 porcji.
Cała zatrzymana trojka usłyszała już zarzuty i zgodnie z decyzją sądu trafiła na najbliższe miesiące do aresztu. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze