Już 26 maja w Centrum Kongresowym Hali Stulecia we Wrocławiu podczas „Dolnośląskiego Forum Organizacji Pozarządowych i Aktywności Społecznej 2013” odbędzie się premiera Pokazu społecznej Super Mocy, czyli prawdziwa uczta audiowizualna zogniskowana wokół wąskiego tematu: kampanii społecznych emitowanych w Polsce, które dotyczą i angażują wszystkich.
„Pokaz społecznej Super Mocy” jest częścią projektu o tej samej nazwie, realizowanego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Zakłada promocję aktywności społecznej poprzez przeglądy kampanii społecznych oraz nową odsłonę portalu.
- Naszym celem jest promocja liderów, organizacji oraz innych podmiotów generujących aktywność społeczną w regionie, a także prezentacja dobrych przykładów-inspiracji, które zyskały popularność i uznanie w promowaniu idei, zmianie postaw i przekonań społecznych w skali ogólnopolskiej – mówi Katarzyna Demitrewicz, koordynatorka projektu.
Oprócz samych spotów reklamowych w czasie Przeglądu zaprezentowany zostanie szereg działań realizowanych w ramach kampanii, co pozwoli zrozumieć proces/mechanizm zmiany postaw społecznych.
– Spośród ponad 200 kampanii publikowanych w mediach od początku 2012 roku do kwietnia bieżącego roku wybraliśmy 47 najciekawszych i najbardziej inspirujących! W czasie Pokazu wyemitowane zostaną jednak tylko te, o których szczególnie chcielibyśmy porozmawiać z zaproszonymi gośćmi i ekspertami – mówi Sylwia Politowska, autorka scenariusza przeglądu.
– Pozostałe kampanie, które swoją formą i wartością niczym nie ustępują emitowanym, będziemy prezentować i promować na portalu oraz fanpage`u Centrum SEKTOR3 – dodaje.
Dlaczego akurat te a nie inne komunikaty? Czy to nasze polskie problemy? Które z postaw społecznych promujemy, a które chcemy zmieniać? Jaki przekaz faktycznie przyczynia się do kształtowania naszych przekonań? Odpowiedź na te i inne pytania pojawi się w czasie moderowanych paneli dyskusyjnych
– Gwarantujemy możliwość dyskusji z ekspertami i gośćmi specjalnymi – również twórcami wybranych kampanii – podkreśla Katarzyna Demitrewicz
– A dla zainteresowanych: paczka do multiplikacji w regionie – dystrybuowane bezpłatnie materiały video z przeglądem kampanii. Emitujemy we Wrocławiu, rozpowszechniamy na Dolnym Śląsku, a ostatecznie udostępniamy informacje i materiały w taki sposób, by każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym – dodaje.
Wstęp na wszystkie emisje przeglądu będzie bezpłatny. Również paczka do multiplikacji w regionie będzie przekazywana podmiotom zainteresowanym emisją przeglądu w swoim mieście całkowicie bezpłatnie. Podczas każdej emisji przeglądu publiczność odda swój głos na „Kampanię ze społeczną Super Mocą”, wyróżnienie, które zostanie przekazane organizatorowi kampanii.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze