Reklama

Poszukiwania kobiety w rejonie Ślęży. Jej auto znaleziono na leśnej drodze

12/01/2026 10:21

W poniedziałek w nocy rozpoczęły się intensywne poszukiwania zaginionej kobiety, której auto znaleziono na leśnej drodze u podnóża Ślęży. Na szczęście akcja zakończyła się szczęśliwie.


W poniedziałek (12 stycznia) w nocy, około godz. 2.15, w Sulistrowiczkach, u podnóża masywu Ślęży i Raduni znaleziono samochód pozostawiony na leśnej drodze. Jak się okazało, pojazd należy do poszukiwanej od niedzieli kobiety, która wyszła z domu w Gniechowicach i nawiązała kontaktu z rodziną. W związku z możliwym zagrożeniem życia i zdrowia w akcję zaangażowane zostały liczne służby ratownicze – od strażaków i policjantów, przez specjalistyczne grupy poszukiwawcze, po GOPR-owców.

Akcja trwała przez całą noc i poniedziałkowy poranek. Teren poszukiwań jest rozległy i trudny – zalesione stoki Ślęży i Raduni są w tej chwili pokryte śniegiem, a warunki terenowe i niska temperatura utrudniają działania służb. Na miejscu wykorzystano m.in. specjalistyczny sprzęt – drony z kamerami termowizyjnymi i pojazdy terenowe.

Reklama

Na szczęście, po godz. 9 nadeszły dobre informacje. - Dzięki skoordynowanym działaniom wielu jednostek, wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, w tym drona oraz ogromnemu poświęceniu ratowników osoba zaginiona została szczęśliwie odnaleziona. To najlepszy dowód na to, jak ważna jest współpraca i gotowość do niesienia pomocy o każdej porze dnia i nocy – przekazała gmina Sobótka.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Qutass 2026-01-12 14:04:43

    Zaginęła czy po prostu oddaliła się od domu? Jeśli jest osobą dorosłą to ma prawo wyjść z domu, wrócić kiedy chce, jeździć autem czy pojechać gdzieś odpocząć i pobyć samemu. Ciekawe kto poniesie koszty nieuzasadnionej akcji wielu służb...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • shifjdbs 2026-01-12 16:03:45

    Zaginela. starsza kobieta wyszla z domu w niedziele w poludnie nie dajac znaku rodzinie, zostawila telefon wiec nie bylo z nia zadnego kontaktu, dzisiaj rano znaleziono ja w lesie w stanie hipotermii, gdyby nie poszukiwania najprawdopodobniej zle by sie to skonczylo. wezwanie sluzb i akcja ratunkowa jak najbardziej uzasadniona

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości