Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o użytkowanie nielegalnego oprogramowania komputerowego do celów komercyjnych. Mężczyzna organizował szkolenia z zakresu obsługi programów komputerowych przy użyciu nielegalnego oprogramowania.
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, podczas realizacji sprawy operacyjnej, zatrzymali 42-letniego mężczyznę, podejrzanego o użytkowanie nielegalnego oprogramowania komputerowego do celów komercyjnych.
Podejrzany w ramach prowadzonej działalności gospodarczej organizował szkolenia z zakresu obsługi programów komputerowych przy użyciu nielegalnego oprogramowania. Policjanci zabezpieczyli również 15 dysków twardych zawierających, między innymi, nielegalne oprogramowanie.
Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat więzienia.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze