Reklama

Skwer koło stacji Mikołajów miał wypięknieć. Za remont zabierali się trzy lata. Podrożał tak, że trzeba go okroić

28/02/2024 15:34

Skwer Aleksandry Natalii-Świat między ul. Stacyjną i Bolesławiecką, tuż przy stacji Wrocław Mikołajów, miał zostać przebudowany. W planach były nowe ławki, oświetlenie, stojaki na rowery. Plan czekał na realizację trzy lata. Zdążył tak podrożeć, że na wszystkie prace zabraknie pieniędzy. Będą tylko nowe ścieżki.

ZOBACZ ZDJĘCIA TEGO MIEJSCA - KLIKNIJ


Inwestycja jest realizowana w ramach Funduszu Osiedlowego - polega on na tym, że poszczególne osiedla dostają do dyspozycji określoną pulę pieniędzy i same decydują, na jakie przedsięwzięcie je wydać. Skwer obok stacji Wrocław Mikołajów miał przejść ogromną metamorfozę. Projekt powstał w 2021 roku. Miasto dopiero dziś zabiera się za prace. I już wiadomo, że od 2021 roku zdążyły podrożeć tak, że na wszystko nie wystarczy pieniędzy.


- Poczekajmy na otwarcie przetargu, ale na razie przewidujemy głównie remont ścieżki. Może zostanie jakaś rezerwa, ale ze sfinansowaniem rewitalizacji całego skweru może być ciężko - przyznaje Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej. 

Reklama

Kiedy ciąg dalszy prac? Na razie nie wiadomo, czy w ogóle. Brakujące elementy zostały wycenione przez Zarząd Zieleni Miejskiej na 1 650 000 zł. Tymczasem budżet Funduszu Osiedlowego dla Szczepina to około 1 200 000zł. Na dodatek nie wiadomo, czy i kiedy zostanie ogłoszona kolejna edycja tego programu. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości