Hala o powierzchni około 200 m kw. należąca do WPO Alba spłonęła dzisiaj w pożarze. Od godz. 12 płonął budynek przy ul. Szczecińskiej. W akcji brało udział 12 jednostek.
Pracownicy hali w której ze śmieci produkuje się paliwo alternatywne używane w cementowniach, zdążyli uciec. Początkowo sami próbowali gasić pożar.
Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana, najprawdopodobniej doszło do samozapłonu.
- Paliły się plastikowe odpady, a przy takich materiałach pożar szybko się rozprzestrzenia - powiedział komendant miejskiej straż pożarnej brygadier Zbigniew Szklarski, który przyjechał na miejsce.
Straty są ogromne, wiadomo, że spłonęła maszyna warta ponad milion złotych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze