Reklama

Tak się zmienia ulica Kosmonautów. Zdjęcia z lotu ptaka

18/03/2022 10:12

Kończy się budowa nowego torowiska tramwajowego na ulicy Kosmonautów. Gdy pojawią się na nim tramwaje, stare szyny znajdujące się bliżej ulicy zostaną rozebrane. W ich miejscu powstanie nowa jezdnia dla kierowców.

Nowe tory powstają na odcinku od Glinianek do szpitala przy ul. Fieldorfa. Gdy będą już gotowe (a stanie się to wiosną), tramwaje przez pewien czas nie będą kursowały do Leśnicy. To dlatego, że na wysokości Glinianek i szpitala nowe szyny będą musiały zostać połączone z dotychczasowym torowiskiem. - Prace te potrwają kilka tygodni - zapowiada Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.


Później na tym samym odcinku Kosmonautów rozpocznie się kolejny etap przebudowy - to rozbiórka starych torów i budowa w ich miejscu nowej, dwupasmowej jezdni. - Docelowo oba jej pasy mają służyć kierowcom jadącym w stronę centrum. Docelowo, bo wcześniej wyremontujemy jeszcze starą jezdnię Kosmonautów, tę z której kierowcy korzystają dzisiaj. Podczas jej remontu ruch w obu kierunkach będzie się odbywał nową jezdnią - tłumaczy Świercz. 

Reklama

Wszystkie prace na Kosmonautów mają mają się zakończyć w trzecim kwartale 2023 roku.


m

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości