Reklama

Umowa na pierwsze Mieszkania Plus we Wrocławiu podpisana

05/07/2019 16:25

Przedstawiciele rządu podpisali w piątek umowę z firmą B2 Studio. Zaprojektuje ona Mieszkania Plus we Wrocławiu, które powstaną przy ul. Kolejowej. Ich budowa ma ruszyć w czerwcu przyszłego roku.

Umowa, zawarta pomiedzy PFR Nieruchomości i projetantami, dotyczy wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej dla pierwszego wrocławskiego osiedla, które powstanie w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Zostanie ono wzniesione na trzyhektarowej działce przy ul. Kolejowej, na dawnych terenach Poczty Polskiej. 


W planie jest siedem pięcio- i siedmiokondygnacyjnych budynków, w których powstanie ok. 500 mieszkań oraz i siedem lokali handlowo-usługowych.


- Program Mieszkanie Plus ma rozwiązać problemy średniozamożnych polskich rodzin, których nie stać na zaciągnięcie kredytu, a najem na komercyjnym rynku nie daje im poczucia bezpieczeństwa i życiowej stabilizacji. Wkrótce także mieszkańcy Wrocławia będą mogli skorzystać z oferty dostępnych cenowo mieszkań na wynajem – mówi wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.

Reklama

Ale to nie koniec. Kolejne Mieszkania Plus we Wrocławiu mają zostać zbudowane przy Hermanowskiej i Białowieskiej. Więcej o tym pisaliśmy tutaj. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości