Reklama

Urząd miasta będzie miał ekologiczny budynek za 18,5 mln zł. Jest wykonawca

01/06/2017 16:44

Wrocławskie Inwestycje wyłoniły wykonawcę przebudowy budynku użyteczności publicznej przy ul. Hubskiej 8-16. Prace za 18,5 mln zł wyremontuje firma ISB, należąca do Inter-Systemu. Ok. 11 mln zł pochodzić ze środków unijnych.

Budynek przy Hubskiej ma zostać rozbudowany i unowocześniony. Przed laty znajdowała się tam centrala RUCH-u. Miasto planuje, by po zakończeniu prac siedziby miały tam jednostki zajmujące się środkowiskiem i ekologią. Prawdopodobnie będzie to m. in. tzw. zielony deparmament, czyli Departament Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego.
 
Regulowane żaluzje, system gromadzenia wody opadowej i jej ponownego wykorzystania, zieleń na dachu, panele słoneczne oraz głębinowa pompa ciepła - to tylko niektóre z ekologicznych rozwiązań, planowanych w nowym obiekcie.
 
Specjalne instalacje zapewnią pełną kontrolę temperatury, wilgotności, nasłonecznienia budynki. Na elewacjach będzie dużo przeszkleń i zielone ściany. A tereny wokół zyskają więcej zieleni, oświetlenie, stojaki rowerowe, ławki, kosze i parking dla aut.
 
- Przebudowa ma trwać około 17 miesięcy. Inwestycja będzie oparta o najnowsze standardy budownictwa ekologicznego - informuje Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości