Reklama

Wielka rozbiórka kolejnego wrocławskiego biurowca [ZDJĘCIA]

28/02/2022 16:46

W sąsiedztwie parku Szczytnickiego ruszyła rozbiórka biurowca przy al. Różyckiego 1c. W przyszłości ma tam powstać zespół budynków mieszkalnych.

Przy al. Różyckiego 1c trwa rozbiórka budynku biurowego i warsztatowo-magazynowego, portierni oraz podnośnika samochodowego. Prace wyburzeniowe idą szybko i już widać ich pierwsze efekty.


Ten kilkudziesięcioletni biurowiec przez lata był siedzibą Instytutu Komputerowych Systemów Automatyki i Pomiarów, ale lokale wynajmowali tam też m. in. Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie, palarnia kawy Czarny Deszcz i przestrzeń. dla majsterkowiczów PIN Workshop. Firmy dostali wypowiedzenia umów najmu w październiku, ze skutkiem na koniec stycznia.

Reklama

O planach wybudowaniu w jego miejsce budynków mieszkalnych przez warszawską spółkę Kumara wiadomo od 2019 r., kiedy to firma złożyła do magistratu wniosek o pozwolenie na budowę 12 budynków wielorodzinnych na działce o powierzchni 17 tys. m kw. Projektowanie osiedla powierzono wrocławskiej pracowni Group-Arch. Na razie inwestor nie zdradza szczegółów projektu.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości