Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na terenie miasta włamywał się do mieszkań, piwnic oraz punktu skupu złomu. Sprawca ma na swoim koncie kilkanaście takich czynów, a straty sięgają 10 tysięcy złotych.
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna w ramach realizacji sprawy operacyjnej związanej z kradzieżami do piwnic i mieszkań ustalili i zatrzymali 23-letniego mężczyznę, podejrzanego o te czyny.
Podczas czynności procesowych policjanci udowodnili mu 11 włamań i kradzieży z piwnic, mieszkań oraz punktu skupu złomu. Do zdarzeń tych dochodziło od listopada 2011 roku. Straty jakie spowodował sprawca sięgają blisko 10 tysięcy złotych. Zatrzymany 23-latek trafił do policyjnego aresztu.
Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności dotyczące tej sprawy, w tym czy zatrzymany nie popełnił więcej podobnych przestępstw na terenie miasta Wrocławia.
W środę mężczyzna zostanie doprowadzony do Sądu Rejonowego Wrocław Fabryczna celem zastosowania środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze