Reklama

Wrocław: 65-latek znalazł cudzą kartę i zrobił sobie zakupy

15/03/2021 13:51

65-letni wrocławianin stanie przed sądem z przywłaszczenie sobie i korzystanie z cudzej karty płatniczej. Mężczyzna znalazł cudzą kartę i jak gdyby nigdy nic poszedł z nią na zakupy. Mężczyznę szybko udało się namierzyć.

Zgubiona karta należała do jednej z mieszkanek, której musiała ona wypaść podczas wizyty w przychodni lekarskiej. W tym samym miejscu przebywał 65-letni znalazca, który karty nie przekazał do banku.


– Postanowił on nikomu jej nie oddawać, a co gorsza używał jej do opłacania swoich zakupów. Zmartwiona posiadaczka karty zgłosiła jej zagubienie na komisariacie. Z racji, że mężczyzna kilkukrotnie próbował dokonać transakcji przy użyciu tej karty, w toku czynności operacyjnych policjantom udało się w namierzyć mężczyznę. Został on zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty. Za przywłaszczenie sobie cudzej karty płatniczej odpowie teraz przed sądem – mówi sierż. Aleksandra Rodecka z KMP we Wrocławiu.

Reklama

Mundurowi przypominają, że jeżeli w przypadku gdy znajdziemy cudzą kartę płatniczą, należy ją bezzwłocznie oddać. Najlepiej zrobić to bezpośrednio w banku wydawcy (dane znajdziemy na odwrocie karty).


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości