65-letni wrocławianin stanie przed sądem z przywłaszczenie sobie i korzystanie z cudzej karty płatniczej. Mężczyzna znalazł cudzą kartę i jak gdyby nigdy nic poszedł z nią na zakupy. Mężczyznę szybko udało się namierzyć.
Zgubiona karta należała do jednej z mieszkanek, której musiała ona wypaść podczas wizyty w przychodni lekarskiej. W tym samym miejscu przebywał 65-letni znalazca, który karty nie przekazał do banku.
– Postanowił on nikomu jej nie oddawać, a co gorsza używał jej do opłacania swoich zakupów. Zmartwiona posiadaczka karty zgłosiła jej zagubienie na komisariacie. Z racji, że mężczyzna kilkukrotnie próbował dokonać transakcji przy użyciu tej karty, w toku czynności operacyjnych policjantom udało się w namierzyć mężczyznę. Został on zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty. Za przywłaszczenie sobie cudzej karty płatniczej odpowie teraz przed sądem – mówi sierż. Aleksandra Rodecka z KMP we Wrocławiu.
Mundurowi przypominają, że jeżeli w przypadku gdy znajdziemy cudzą kartę płatniczą, należy ją bezzwłocznie oddać. Najlepiej zrobić to bezpośrednio w banku wydawcy (dane znajdziemy na odwrocie karty).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze