Miasto wybrało firmę, która wybuduje dwukierunkową drogę rowerową, łączącą plac Jana Pawła II z ulicą Rybacką. Zostanie poprowadzona m. in. przez parking.
Przetarg na przebudowę ul. Legnickiej od Rybackiej do pl. Jana Pawła II w celu wydzielenia drogi dla rowerów wygrał Elektrotim, która zaoferowała miastu cenę ponad 1,1 mln zł za wykonanie zadania. Wrocławskie Inwestycje odrzuciły natomiast droższą o ponad 200 tys. zł propozycję firmy Rotomat.
Postępowania nie udało się rozstrzygnąć od razu. Pierwszy przetarg został unieważniony, udało się dopiero za drugim razem. Gmina miała na ten cel zarezerwowane 1 143 801,30 zł brutto.
W efekcie za ponad pół roku powstanie dwukierunkowa droga rowerowa po stronie północnej ul. Legnickiej, zbudowana z wykorzystaniem istniejącego chodnika oraz części parkingu na pl. Solidarności. Będzie połączona z drogą rowerową w rejonie ul. Rybackiej oraz przejściem podziemnym pod pl. Jana Pawła II.
W ramach inwestycji planowane jest także wyznaczenie wyniesionego przejazdu oraz przejścia dla pieszych przez ul. Sokolniczą, wykonanie chodników w rejonie wyznaczonej drogi rowerowej, regulacja i obniżenie krawężników kamiennych i betonowych wraz z ławą, przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Legnickiej, Rybackiej i Nabycińskiej oraz wykonanie i wdrożenie nowej organizacji ruchu docelowego (oznakowania poziomego i pionowego).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze