Reklama

Wrocław: Na skrzyżowaniu przy N-Parku powstanie sygnalizacja świetlna

01/03/2023 16:57

To już pewne: zakorkowane skrzyżowanie ulic Królewieckiej, Maślickiej i Brodzkiej dostanie sygnalizację świetlną. Powodem tej decyzji jest zbliżająca się rozbudowa centrum handlowego N-Park Maślicka.

W ubiegłym roku zapadła decyzja o dużej rozbudowie N-Parku przy ul. Maślickiej. Centrum handlowe ma obecnie ok. 5,3 tys. mkw. powierzchni, a docelowo będzie miał prawie 12 tys. mkw. Istniejący obiekt zostanie rozbudowany o tysiąc metrów kwadratowych, a na działce obok powstaną dwa budynki o łącznej powierzchni ok. 5400 mkw. Powiększony zostanie również parking. Nowe części centrum handlowego mają być gotowe na przełomie 2023 i 2024 roku.


W ślad za planowaną inwestycją idzie zmiana organizacji ruchu na sąsiednim skrzyżowaniu ulic Maślickiej, Brodzkiej i Królewieckiej, które już w godzinach szczytu jest zmorą kierowców. Trudno jest tam wyjechać z ulic podporządkowanych, a sytuacji nie ułatwia często zamykany przejazd kolejowy przez ulicę Główną. Dojazdy do pracy i z powroty z pracy w rejon Stabłowic i Pracz Odrzańskich od lat oznaczają tkwienie w długich korkach nie tylko na Królewieckiej, ale też na rozbudowywanej obecnie Kosmonautów. Osiedla te wciąż się rozbudowują.

Reklama

Wiadomo już, jak docelowa organizacja ruchu będzie tam wyglądać. ZDiUM wraz z inwestorem, firmą Napollo, zaplanowało budowę sygnalizacji na tym skrzyżowaniu, przebudowę ul. Narzędziowej oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Królewieckiej, od ul. Narzędziowej do przystanku przy przejściu dla pieszych na wysokości numeru 161b), wraz z przejazdem rowerowym. Jednocześnie zlikwidowana zostanie zatoka autobusowa na zachodnim wlocie skrzyżowania Królewieckiej, Brodzkiej i Maślickiej. 


- Jesteśmy w trakcie opiniowania ostatecznej wersji koncepcji, a po jej zaopiniowaniu inwestor będzie zawierał z nami umowę z art. 16 Ustawy o drogach publicznych (inwestycję drogową przeprowadzi właściciel centrum handlowego - przyp. red.) - mówi Ewa Mazur ze ZDiUM.

Reklama

Mieszkańcy okolic nie kryją obaw przed jeszcze większym paraliżem ruchu. Uważają, że już dawno na skrzyżowaniu powinno powstać rondo, a nad torami kolejowymi - wiadukt. Wtedy rozbudowa N-Parku nie stanowiłaby żadnego problemu.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości