Reklama

Wrocław: tu powstanie nowa kładka. Będzie dofinansowana z programu Polski Ład

09/02/2022 21:51

Pięć ofert na budowę kładki pieszo-rowerowej przez rzekę Ślęzę w ciągu ulic Trawowej i Francuskiej dostały Wrocławskie Inwestycje. Jest szansa, że powstanie jeszcze w przyszłym roku.

Nowa kładka dla pieszych i rowerzystów ma połączyć dwa Muchobory - Mały i Wielki. Oferty, jakie otworzyło miasto w przetargu na tę inwestycję, złożyły konsorcjum DROMOSTTOR POLSKA i DROMOSTTOR z Lwówka Śląskiego, STRABAG z Pruszkowa, BERGER BAU POLSKA z Wrocławia (najtańsza - ponad 3,7 mln zł), Rotomat z Wrocławia (najdroższa - ponad 4,8 mln zł) i PRIMOST POŁUDNIE z Będzina.
 
- Wszystkie kwoty zaproponowane przez firmy są niższe niż ta, jaką chcieliśmy przeznaczyć na realizację zadania. Teraz będziemy sprawdzać je pod względem formalnym. Chcemy, aby kładka powstała w przyszłym roku. Pozwoli ona otworzyć dla ruchu pieszych i rowerzystów nowe obszary nad rzeką Ślęzą - mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.
 
W ramach inwestycji powstanie 112 m ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3 m. Nowa kładka będzie mieć około 30 m długości i zostanie oświetlona. Konstrukcja ma zostać wykonana z dwuteowych, stalowych dźwigarów, zespolonych z płytą żelbetową.
 
Budowa kładki została dofinansowana z Polskiego Ładu kwotą 4 744 452 zł, a miasto chce na ten cel przeznaczyć 4 994 160 zł. Wykonawca będzie musiał zrealizować zadanie w 16 miesięcy.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości