Reklama

Wrocław: Wreszcie kanalizacja zamiast szamba. Inwestycja MPWiK za 17 mln zł

25/04/2023 20:12

Na wrocławskim osiedlu Kłokoczyce nareszcie powstanie kanalizacja. MPWiK rozpoczęło przygotowania do budowy 4,5 kilometra sieci.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji 20 kwietnia złożyło do wrocławskiego magistratu wniosek o pozwolenie na budowę kanalizacji sanitarnej i przepompowni ścieków na osiedlu Kłokoczyce.


W sumie ma tam powstać około 4,5 kilometra sieci, m.in. na ulicach Kłokoczyckiej, Białych Goździków, Czerwonych Maków i Złotej Lilii. Po zakończeniu prac do kanalizacji będzie miało dostęp ok. 600 mieszkańców, którzy do tej pory mają przy domach szamba. 


- Obecnie trwają prace projektowe. Uzyskanie kompletnej dokumentacji ze wszystkimi decyzjami oraz pozwoleniem na budowę planowane jest do 30 czerwca, natomiast przetarg na wykonawcę robót budowlanych - na trzeci kwartał tego roku. W czwartym kwartale chcemy ruszyć z pracami - mówi Martyna Bańcerek, rzeczniczka MPWiK.

Reklama

Przewidywany budżet na to zadanie to około 17 mln zł. 


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości