Na wrocławskim osiedlu Kłokoczyce nareszcie powstanie kanalizacja. MPWiK rozpoczęło przygotowania do budowy 4,5 kilometra sieci.
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji 20 kwietnia złożyło do wrocławskiego magistratu wniosek o pozwolenie na budowę kanalizacji sanitarnej i przepompowni ścieków na osiedlu Kłokoczyce.
W sumie ma tam powstać około 4,5 kilometra sieci, m.in. na ulicach Kłokoczyckiej, Białych Goździków, Czerwonych Maków i Złotej Lilii. Po zakończeniu prac do kanalizacji będzie miało dostęp ok. 600 mieszkańców, którzy do tej pory mają przy domach szamba.
- Obecnie trwają prace projektowe. Uzyskanie kompletnej dokumentacji ze wszystkimi decyzjami oraz pozwoleniem na budowę planowane jest do 30 czerwca, natomiast przetarg na wykonawcę robót budowlanych - na trzeci kwartał tego roku. W czwartym kwartale chcemy ruszyć z pracami - mówi Martyna Bańcerek, rzeczniczka MPWiK.
Przewidywany budżet na to zadanie to około 17 mln zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze