Reklama

Wrocław: Zmiany na Ołtaszynie. Jedna nowa ulica i koniec remontu drugiej

26/11/2022 13:03

Mieszkańcy wrocławskiego Ołtaszyna mogą już korzystać z nowej ulicy Józefa Kustronia i wyremontowanej ulicy Marii Wittek. Poruszanie się po tej części osiedla jest teraz wygodniejsze.

Budowę ul. Kustronia zrealizowała firma Dom Development, który buduje w okolicy mieszkania. Pierwsi lokatorzy odebrali klucze do swoich mieszkań na początku listopada. Deweloper na nową ulicę przeznaczył ponad 2 mln zł. 


Ulica Kustronia ma blisko 400 m długości i niedawno połączyła ulice Wittek z Obrońców Poczty Gdańskiej. Celem inwestycji był usprawnienie ruchu na osiedlu. Na ulicy zamontowane zostały progi zwalniające oraz energooszczędne oświetlenie, natomiast wzdłuż niej zbudowano chodnik z pasem zieleni oraz bezpłatne miejsca postojowe.

Reklama

Natomiast remont ulicy Wittek został sfinansowany przez miasto w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych. Za 3 mln zł, pod koniec września, ulica zyskała wyższy standard na odcinku od Ułańskiej do Frankowskiego. Powstały tam nowa kanalizacja deszczowa, nowe oświetlenie i pobocze pełniące rolę ogrodów deszczowych. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości