Reklama

Wrocławska uczelnia i lider branży automatyki przemysłowej rozpoczynają współpracę

13/07/2021 11:49

Politechnika Wrocławska, reprezentowana przez Wydział Elektryczny i Wydział Mechaniczno - Energetyczny, i polski oddział Endress+Hauser 7 lipca 2021 r. podpisały porozumienie o współpracy. Umowa obejmie kilka obszarów, m.in. działania edukacyjne takie jak szkolenia i wymiany studenckie, prace badawcze i rozwojowe, a także komercjalizację rozwiązań powstałych w wyniku realizowanych wspólnie projektów.

Endress+Hauser to światowy lider w obszarze aparatury kontrolno-pomiarowej, umożliwiającej optymalizację procesów względem efektywności ekonomicznej, bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Firma jest również wiodącym dostawcą produktów, rozwiązań i usług do pomiarów procesów przemysłowych.


– Każdej ze stron porozumienia zależy na wzajemnym wykorzystaniu doświadczenia, wiedzy i potencjału tkwiącego w prowadzonej działalności. Politechnika Wrocławska należy do czołówki uczelni technicznych w Polsce. Uczy się na niej ponad 22 tys. studentów, którzy po ukończeniu studiów, a często jeszcze w ich trakcie, szukają dla siebie miejsca na rynku pracy. Jako innowacyjna firma o profilu technicznym chcemy mieć swój udział w ich procesie kształcenia. Jednocześnie wiemy, jak wiele sami możemy nauczyć się od młodego pokolenia – mówi Maciej Sieczka, prezes zarządu i dyrektor zarządzający Endress+Hauser Polska sp. z o.o.

Reklama

Endress+Hauser wraz z Politechniką Wrocławską będą wspólnie kreować i realizować tematy prac badawczych i rozwojowych, a także składać wnioski na pozyskiwanie finansowania ze środków funduszy krajowych oraz międzynarodowych. Studenci i pracownicy uczelni będą mogli uczestniczyć w kursach specjalistycznych i szkoleniach przemysłowych.


– Podpisana umowa jest niezmiernie cenna dla uczelni, szczególnie dla pracowników i studentów wydziałów Elektrycznego i Mechaniczno - Energetycznego Politechniki Wrocławskiej – mówi prof. Waldemar Rebizant, dziekan Wydziału Elektrycznego, który w imieniu PWr uczestniczył w podpisaniu porozumienia. – Z naszego punktu widzenia możliwość realizacji przez studentów prac dyplomowych wspólnie z partnerami przemysłowymi jest bardzo ważna. Liczymy także na to, że razem zrealizujemy wiele ważnych projektów, łączących zagadnienia automatyki i elektrotechniki – dodaje.

Reklama

Pierwszym wspólnie realizowanym projektem będzie program praktyk. Wraz z rozwojem współpracy zakres umowy będzie rozszerzany o kolejne działania, zgodnie z polityką rozwoju obu stron.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości