Reklama

Wrocławskie biuro Opera Software czeka przeprowadzka. Programiści przeniosą się do kamienic Zbigniewa Grycana

04/03/2015 00:00

Wrocławski oddział Opera Software, czyli producenta przeglądarek internetowych, z których korzysta ponad 350 mln ludzi na całym świecie, przeniesie się na początku przyszłego roku do wyremontowanych przez Zbigniewa Grycana kamienic przy placu Teatralnym. - Długo szukaliśmy miejsca, które połączy niekorporacyjny klimat, prestiżową lokalizację i kawał historii - podkreślają przedstawiciele giganta branży IT.

Przypomnijmy, dobiega końca gruntowny remont dwóch zabytkowych kamienic przy zbiegu ulicy Świdnickiej i placu Teatralnego, gdzie powstaje kompleks biurowo-usługowy Hieronimus. To inwestycja słynnego producenta lodów Zbigniewa Grycana.


 


Do wyremontowanych kamienic przeniesie się producent przeglądarek internetowych Opera Software, którego przedstawiciele właśnie podpisali ze Zbigniewem Grycanem umowę najmu. Powstanie tam nowa, większa siedziba Opery we Wrocławiu i w Polsce.


 


- Opera to na wrocławskim podwórku wyjątkowa firma. Mimo stałego wzrostu ciągle panuje u nas klimat start-upu, a każda opinia ma znaczenie. A że lubimy dużo dobrych opinii, zatrudniamy najlepszych. Długo szukaliśmy miejsca, które połączy ten niekorporacyjny klimat, prestiżową lokalizację i kawał historii. I oto jest - podkreśla Krystian Kolondra, dyrektor polskiego oddziału firmy.

Reklama

 

 


Umowa została podpisana na 90 miesięcy i dotyczy wynajmu ponad 4400 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, składających się na obie kamienice. Programiści Opery przeniosą się do nowej siedziby na początku stycznia przyszłego roku. Obecnie jest ich 190, ale do tego czasu polski odział Opery planuje zatrudnienie kolejnych kilkudziesięciu pracowników. 


 


Opera Software otworzyła swoje pierwsze biuro w Polsce w 2006 roku. Początkowo mieściło się przy ul. Tęczowej, a następnie – w Centrum Biznesu Magdalena przy ul. Szewskiej.

Reklama

 


W ciągu ośmiu lat liczba pracowników zwiększyła się od zaledwie 23 do blisko 200. Firma posiada także biuro w Warszawie, ale to we Wrocławiu mieści się główna siedziba polskiego oddziału.

- Niezwykle cenna jest obecność we Wrocławiu tak zaawansowanej technologicznie firmy, której rozwój potwierdza zarówno atrakcyjność miasta dla zagranicznych inwestorów, jak i wysokie kompetencje wrocławskich informatyków - tłumaczy Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.


 


We Wrocławiu znajduje się globalne centrum zarządzania najważniejszymi produktami firmy. Oznacza to, że wrocławscy managerowie definiują rozwój produktów, które następnie używane są przez ponad 350 milionów ludzi na świecie, a programiści mają realny wpływ na finalny kształt aplikacji.

Reklama

 


>Przeczytaj wywiad z dyrektorem wrocławskiego oddziału Opera Software


 


Tomek Matejuk

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości