Rozpoczyna się realizacja nowego programu promującego prawidłowe postępowanie z odpadami komunalnymi, polegająca na udostępnianiu placówkom oświatowym na terenie Wrocławia zestawów pojemników do selektywnego zbierania odpadów wewnątrz budynków.
Zestawy zawierające trzy pojemniki do selektywnego zbierania papieru, tworzyw sztucznych i szkła będą udostępniane bezpłatnie, na warunkach określonych w umowie zawartej na okres 36 miesięcy z placówkami deklarującymi chęć uczestniczenia w programie. Program skierowany jest, do placówek oświatowych położonych na terenie Wrocławia.
Celem programu jest: edukacja dzieci i młodzieży w zakresie prawidłowego segregowania odpadów, promocja selektywnego zbierania odpadów oraz kształtowanie nawyków dzieci i młodzieży w tym zakresie, zwiększenie ilości odpadów szkła, papieru i tworzyw sztucznych poddawanych recyklingowi i odzyskowi, a tym samym ograniczenie ilości kierowanych do składowania odpadów komunalnych wytworzonych na terenie Wrocławia.
Wnioski o użyczenie zestawów pojemników należy składać w siedzibie Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia, ul. Bogusławskiego 8,10, 50-031 Wrocław, pok. 403.
– Termin przyjmowania wniosków od 21 października do 8 listopada 2013r. – placówki, które złożą wniosek po tym terminie, jeżeli nie wszystkie pojemniki zostaną rozdysponowane, będą mogły odbierać pojemniki we własnym zakresie z Kompostowni Odpadów Zielonych przy ul. Janowskiej 51 we Wrocławiu. Planujemy zakup ok. 100 zestawów typu „Trojak”. Zestawy zostaną dostarczone przez dostawcę bezpośrednio do placówek oświatowych – informuje Julia Wach z Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze