Prokuratura Rejonowa w Kłodzku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o zabójstwo własnej matki.
Do zdarzenia doszło 10 sierpnia 2025 roku w jednym z mieszkań w Kłodzku. Jak ustalili śledczy, 44-letni mężczyzna wrócił nad ranem pijany do domu. Mieszkał tam razem ze swoją 65-letnią matką.
- Kiedy mieszkająca razem z nim matka zaczęła czynić mu wyrzuty, że wraca w takim stanie, zdenerwował się i chwyciwszy znajdującą się w mieszkaniu rzeźbę, zaczął bić ją po głowie i całym ciele, następnie zaczął zadawać uderzenia również innymi przedmiotami. Gdy kobieta straciła przytomność i przestała dawać oznaki życia zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował, że zabił własną matkę - przekazał Mariusz Pindera, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.
Mężczyzna został zatrzymany i tymczasowo aresztowany. Badanie wykazało, że w chwili zatrzymania miał 1,65 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Sekcja zwłok wykazała rozległe obrażenia ciała – w tym rany tłuczone głowy i twarzy, pęknięcia oczodołów, złamania kości klatki piersiowej oraz obrażenia narządów wewnętrznych, które doprowadziły do śmierci kobiety.
W trakcie śledztwa oskarżony nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.
Za zbrodnię z art. 148 §1 Kodeksu karnego grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 10 lat lub dożywotnie więzienie. Sprawę rozpozna Sąd Okręgowy w Świdnicy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze