Reklama

Znaczek kolejowy odchodzi do lamusa. Nie kupisz już biletu zintegrowanego za 16 złotych

31/07/2013 00:00

Spółka Przewozy Regionalne nie przedłużyła współpracy z gminą Wrocław w sprawie tzw. znaczka kolejowego za 16 złotych, obowiązującego na terenie małej aglomeracji wrocławskiej. Od sierpnia nie będzie go już można kupić, a bilety aglomeracyjne zakupione w lipcu będą ważne jedynie do końca wakacji.

Przypomnijmy, że od czerwca pasażerowie z ważnym biletem MPK mogą bez żadnych dopłat podróżować po Wrocławiu pociągami Przewozów Regionalnych i Kolei Dolnośląskich. W pociągach honorowane są okresowe bilety zakodowane na Urbancard i elektronicznej legitymacji studenckiej, a także papierowe i telefoniczne bilety czasowe.


 


Natomiast od sierpnia do lamusa przechodzi inne ułatwienie dla osób korzystających zarówno z komunikacji miejskiej, jak i pociągów, czyli tzw. znaczek kolejowy za 16 złotych. Od czwartku 1 sierpnia tego zintegrowanego biletu nie będzie można już kupić, a znaczki kupione w lipcu będą honorowane tylko do końca wakacji.

Reklama

 


- Spółka Przewozy Regionalne odmówiła przedłużenia współpracy z gminą Wrocław - informują urzędnicy.


 

 


Posiadacze tego typu biletu mogli dotychczas podróżować komunikacją miejską oraz pociągami Przewozów Regionalnych i Kolei Dolnośląskich w granicach tzw. małej aglomeracji wrocławskiej (czyli w środkach komunikacji miejskiej w granicach i poza granicami Wrocławia oraz w pociągach REGIO i osobowych, w klasie 2 spółki Przewozy Regionalne i Koleje Dolnośląskie, na obszarze ograniczonym stacjami: Wrocław Psie Pole, Wrocław Brochów, Wrocław Zachodni, Wrocław Leśnica, Wrocław Pracze, Wrocław Świniary, Wrocław Zakrzów, Wrocław Pawłowice).

Reklama

 


Jak wyjaśniają w magistracie, dopłaty kolejowe nabyte przed 1 sierpnia będą honorowane w pociągach do końca ważności imiennego 30-dniowego biletu na dwie dowolne linie. A od 1 września znaczki dopłaty kolejowej przejdą definitywnie do historii.


 


Wciąż natomiast, bez zmian,  obowiązywać będą znaczki gminy obejmujące tzw. dużą aglomerację wrocławską, czyli obszar ograniczony stacjami: Strzelin, Jaworzyna Śląska, Wołów, Żmigród, Oleśnica, Jelcz-Laskowice, Oława, Malczyce, Trzebnica, do stacji znajdującej się na terenie Wrocławia.

Reklama

 


Ich sprzedaż odbywa się w kolejowych kasach biletowych.


tm

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości