Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu wybrał nowego operatora miejskiej strefy płatnego parkowania. Jest to spółka KBU z Krakowa. Jedną z nowości będzie możliwość płatności kartą zbliżeniową w parkomatach.
Krakowska spółka KBU pokonała w przetargu trzy firmy: City Parking Group (dotychczasowego operatora strefy parkowania we Wrocławiu), Projekt Parking z Poznania i DLM Corporate Group z Warszawy. Zwycięzca przetargu za wykonanie zadania oczekuje ponad 30,7 mln zł.
Wykonawca zadeklarował m. in. udostępnienie usługi płatności w parkomatach z wykorzystaniem systemu płatności mobilnych BLIK, wykonywanie inwentaryzacji istniejącej organizacji ruchu w strefie płatnego parkowania, wykonywanie badania i analizy funkcjonowania strefy płatnego parkowania, przeprowadzanie kontroli wnoszenia opłat za postój pojazdów w strefie płatnego parkowania oraz prowadzenie Biura Obsługi Klienta.
Umowa nie została jeszcze podpisana, bo niewykluczone są odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej. Nowy operator przejmie miejską strefę parkowania na 7 lat. Planowo miało sie to stać od września, ale ten termin może się trochę przesunąć.
Nowe parkomaty pojawią się w 369 lokalizacjach. Ich podstawa będzie owalna lub prostokątna. Będą miały kolor szary.
- Urządzenia będą przyjmowały bilon tak jak obecne parkomaty. Nowością będzie możliwość wniesienia opłaty za postój za pomocą karty płatniczej Pay Pass oraz wpłacenia w parkomacie "kary", czyli opłaty dodatkowej za nieopłacony postój lub przekroczony czas parkowania. Obecnie można to zrobić wyłącznie przelewem lub osobiście w kasie w siedzibie ZDiUM - informuje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze